TunaTurkeY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TunaTurkeY forum sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!!

YazarMesaj
Tuna
Admin
Tuna

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! Empty
MesajKonu: Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!!   Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 12:20 am

!!! Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın !!!

Windows XP Gold Edition Uzun zamandır Aklımda olan bir projeydi, hepiniz biliyorsunuz ki windows kurulumları zahmetli, zahmetli oldugu kadarda başlangıç düzeyindeki kullanıcılar için risklidir. Kurulumla birlikte gelen sayısız gereksiz servis, sistemi yorması dışında kullanım süresinde ileriye dönük can sıkıcı hata ve uyarı mesajlarına sebeb olmakta buda sık sık reload yapamayan kullanıcılarda yavaş ve hatalarla dolu bir sisteme sahip olmalarını getirmektedir.

Gold edition projesını, aslına bakarsanız bu sayısız eziyetten kurtulma, daha stabil ve guvenlı bir işletim sistemine sahip olma düşüncesiyle hayata geçirdim. Düşünün Windows Xp kurulumunu sayısız gereksız kurulum yönergelerine uyarak, sürekli masa başında hadi artık dil secımı secenegi gelsin, hadi bilgisayar adını tamamlayayımda bıtsın biran önce su kurulum diyerek yaptıgınıza eminim. Gercekten kurulum suresınce ınsanı bılgısayar karsısına baglayan can sıkıcı bir prosedur =)

Hadı bunlara dayandınız ve kurulumu yaptınız dıyelım, keske bunla bıtebılse bu ezıyet, sırada can sıkıcı wındows update baloncukları ve saatlerce ınternetten guncel yamaları, ındırmek ve kurmak ıcın cıkan pencerelere next demeler active x denetımlerını kabul etmeler vss.....

Normal kurulum için en ıı ıhtımal 20 dk bekleyıp, ardından updateler ıcın 256 kb bır baglantı ıle 1 saate yakın uğraşlar tam bıttı hersey dıye dusunurken, aslında yapılması gereken en önemlı seyler kalıyor geride... Can sıkıcı, nuhnebıden kalma windows messenger'ı kaldırmalar, internetten sırayla live messengerı, winrar ları, flash player ları, java addonlarını, filmleri agız tadıyla ızleyebılmek ıcın codeclerı vb.. olmazsa olmaz programları dakıkalarca aramak , indirmek ve kurmak. Gercekten can sıkıcı değilmi? Bu yuzdendırkı artık kaplumbağalaşan ve hatalarla dolu işletim sisteminizi çoğu kez saatlerınıze mal olucak bu ezıyetlerle ugrasmamak ıcın haftalarca ertelıyoruz değilmi? =)

Windows Xp Gold Edition'ı bu can sıkıcı prosedürlerden kurtulmak, başlangıç duzeyındeki kullanıcıların, bilgisayarcılara gidip servis ucretleri verip işletim sistemlerini onlara kurdurmak ve en önemlisi ileri düzey bir kullanıcının bile bir kaç cd ile kurulumlarını tamamlayabılecegı, ardından olmazsa olmaz programları kurmak ıcın ve bu geneli trial (deneme sürümü) olan programların cracklerını arayıp hepsını lısanslıya cevırme zahmetınden kurtarmak ıcın yaptım...

Nedir bu Wındows XP Gold Edition?

Sadece Başlangıcta Birden Fazla Sabıt dıskınız varsa nereye kuracagını seçeceğiniz, ve ardından Görselliği ve hızı ıle izlemekten eziyet değil keyif alacağınız özel yapılandırılmıs bir Xp sürümüdür...

Sizden hiçbir bilgi girmenizi istemez, sıkıcı yönergeleri secmenizi beklemez... Kullandığı ürün anahtarı orjinaldir, bu sayede her yenilikten lisanslı xp sahibi gibi yararlanırsınız.

Kurulumu yaklasık 17 dk'da tamamlar. Ve karsınıza bu zamana kadar alısılageldık bayat xp masaustunden çok daha sıradışı olan yeni windows vista masaustunu çıkarır. Kullanılan İcon lar, sesler size yıllardır kullandıgınız xp nın nekadarda basıt ve görsellik yoksunu oldugunu hissettirir

Kurulum ile birlikte size 01.Ocak.2007 ye kadarki tüm güncellemeleri sunar...
Flash player, framework,java sanal makınası gibi internette dolastıgınız sayfalarda kullanılan ihtiyacınız olucak tüm yazılımları bünyesinde bulundurur...
Ayrıca Olmazsa olmaz Windows Office XP TR'yide kurulumu ile birlikte sizin beğenizine sunar =)
Extradan Live messenger, K-lite Codec Pack, Winrar 3.62 TR, FireFox 2.0 TR, Adobe Acrobat 7.0 TR, Media Player 11 ve İnternet Explorer 7'yi kısacası size tam anlamıyla görsel bir şöleni kullanmanıza olanak tanir.. Tabı en önemlisi bünyesindeki tüm programları Size Full sürüm olarak sunar

Ayrıca Cd içerisinde Software Klasorunde Kaspersky Internet Securıty 6 Türkçe ve full sürümü bulunuyor. Bu yazılım kurulum esnasında otomatık kurulmuyor isteğe baglı olarak dilerseniz bu yazılımı klasor ıcerısınde txt dede belirttigim kurulum yönergelerini izleyerek bılgısayarınıza kurabılırsınız.

Aslında anlatılıcak yazılıcak okadar cok özelliği var ki Microsoft imzasız temaları yükleme desteği var,Maximum 10 Bağlantı kısıtlama derdi yok, Can sıkıcı Windows dosya koruması , Dr Watson , MS Agent ( Microsoft'un her xp ye yerlestırdıgı Casus yazılımı) , Windows Tur , Tablet pc, media center yok =) Kısacası gercekten Sımdıye kadar gordugunuz en stabil ve guvenli Sürümdür Gold edition...

Neyse Daha aslında yazıcak çok sey var ama yazmak yerine sizin deneyımlerınız ıle kesfetmenızı yeğelerim... Bu projeyi babamın vefatından önce ufak tefek ince ayarları dışında bitirmiştim. Haftasonuna kadar Bu başlıkta sizlerin beğenisine sunucam... Bu sürüm yaklasık 1 ay gibi bir süre infatuate, deli_ ve benim tarafından test edildi. Bu test süresinin yeterli oldugunu düşünüyorum... Aşağıda Gold edition ile ilgili birkaç printscreen görüntüsü ekledim fikir sahibi olmanız acısından umarım dagıtımına basladıgımda hosunuza gider..

Windows Xp Gold Edition'ın iki versiyonu olucak biri 650 mb lık CD Versiyonu Burda Saydıgım özellikleri barındırıcak ve haftasonu dagıtımına baslanıcak. Diger versiyonu aksılık cıkmazsa onumuzdekı ay cıkıcak ondakı suprızlerıde zamanı geldıgınde duyurular kısmında acıklayacagım...

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 2

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 3

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 4

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 5

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 6

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 8

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 10

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 15

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 17

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 18

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 20

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 21

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 22

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 23

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! 24

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!! Bb
https://tunaturkey.hareketforum.net

Yeni Windows XP Gold Edition ile Tanışın..!!
1 sayfadaki 1 sayfası